ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert
PGA Tour

Woods vede s dvojicí hráčů Players Championship

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2013 14:57

Ponte Vedra Beach (USA) - První hráč světa Američan Tiger Woods vede po třech kolech společně se Španělem Sergiem Garcíou a Švédem Davidem Lingmerthem golfový turnaj Players Championship a útočí na druhý triumf v kariéře z Ponte Vedra Beach. Třetí kolo dohráli všichni tři až dnes ráno, protože v sobotu zůstal program kvůli bouřkám nedokončen.

Ponte Vedra golf
Ponte Vedra golf

Kolo nestihlo v sobotu dokončit pět flightů. García a Woods opustili hřiště po rozehrané patnácté jamce. Při dopolední dohrávce zahrál Woods na šestnáctce birdie, García dokončil patnáctku s bogey, ale pak přidal dvě birdie, takže mají oba stejné skóre jako překvapení turnaje Lingmerth - švédský nováček na PGA Tour.

"Je neskutečné být v takové pozici," řekl Lingmerth, který na předešlých pěti turnajích neprošel cutem. Švéd mohl dokonce do finále vstupovat v čele osamocen, ale v dohrávce se dopustil na osmnáctce bogey. "Věděl jsem, že nebudu spát klidně a budu z toho mít mrazení v zádech, ale snad to zvládnu," řekl.

Třetí kolo opět potvrdilo, že Woods a García nejsou zrovna kamarádi, a i během soboty to mezi nimi zajiskřilo. Na druhé jamce vyrušili diváci hučením Garcíu při švihu, Španěl netrefil míč dobře a zahrál bogey. Fanoušci zareagovali na to, že si Woods vyndával hůl z bagu. Američan pak zahrál birdie.

"Snažím se být na hřišti ohleduplný, abych soupeře nevyrušil," stěžoval si později García. "Nepřekvapuje mě, že si zase na něco stěžuje, ale já jsem bez viny. Maršál mi řekl, že už odehrál," prohlásil Woods. Ve finále spolu ale nepůjdou, Američan bude hrát s krajanem Caseyem Wittenbergem a García s Lingmerthem.

Turnaj na Floridě je považován za pátý major a má nejvyšší dotaci na okruhu 9,5 milionu dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.