ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Čtrnáctiletý čínský golfista na Masters přepisoval rekordy

Velikost textu:
aktualizováno 13. 4. 2013 11:05

Augusta - Čtrnáctiletý čínský golfista Kuan Tchien-lang se díky postupu do finálových kol na Masters zapsal do historie. Stal se nejmladším hráčem v historii, který prošel cutem na turnaji kategorie major i na americkém okruhu PGA Tour.

Čtrnáctiletý amatér Kuan Tchien-lang (vlevo)
Čtrnáctiletý amatér Kuan Tchien-lang (vlevo)

Po dvou kolech figuruje nejmladší účastník Masters všech dob na děleném 55. místě přesto, že v pátek dostal na 17. jamce trestnou ránu za pomalou hru. "Beru to. Mají na to právo," komentoval verdikt rozhodčích čínský amatér, jenž si dával načas kvůli zrádnému větru.

Přitom hráči, kteří s ním šli druhé kolo, se chlapce zastávali. "Hřiště je těžké, počasí se měnilo a každý si ránu pořádně rozmyslí," uvedl zkušený Američan Ben Crenshaw, dvojnásobný šampion Masters. "Neměl jsem dojem, že by byl tak pomalý," řekl Ital Matteo Manassero.

Právě držitel tří titulů z European Tour Manassero byl dosud nejmladším hráčem, kterému se povedlo projít cutem na majoru. Když to dokázal v roce 2009 na British Open, bylo mu 16 let, dva měsíce a 29 dní. Rekord držel i na Masters z roku 2010, kdy mu bylo 16 let, 11 měsíců a 21 dní.

Kuan Tchien-lang se dostal do víkendového finále ve věku 14 let, pět měsíců a 18 dní. Překonal tím i rekord PGA Tour Kanaďana Boba Panasika, kterému v roce 1957 na Canadian Open bylo 15 let, osm měsíců a 20 dní.

Kuan Tchien-lang na Masters
Kuan Tchien-lang na Masters

"Je to úžasná zkušenost. Ohromně si celý ten týden užívám a myslím, že zatím odvádím dobrou práci," řekl Kuan Tchien-lang, který se na Masters kvalifikoval díky loňskému vítězství na asijsko-pacifickém šampionátu amatérů v Thajsku.

Po dvou kolech má Kuan Tchien-lang bilanci čtyři rány nad par stejně jako obhájce prvenství Američan Bubba Watson. Na vedoucího Australana Jasona Daye ztrácejí deset úderů.

přehrát video
Masters 2013
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.