ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Golfové Masters vedou García s Leishmanem, Woods je třináctý

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2013 07:56

Augusta - Australan Marc Leishman a Španěl Sergio García spolu vedou díky šesti ranám pod par hřiště po prvním kole golfové Masters. Favorizovaný Američan Tiger Woods ztrácí na děleném 13. místě čtyři rány a obhájce titulu Bubba Watson bude bojovat, aby vůbec prošel cutem. Hrál sice dobře tréninková kola, dokonce dal den před turnajem eso, tříparovou jamku na jednu ránu, ale 1. kolo zahrál na 75.

Španěl Sergio García na golfovém Masters
Španěl Sergio García na golfovém Masters

García a nečekaně Leishman zahráli prestižní turnaj výsledkem 66 ran a vedou o jednu ránu před Američanem Dustinem Johnsonem. Podobně jako loni začal výborně bývalý šampion Fred Couples a v třiapadesáti letech se dělí s pěti hráči o čtvrté místo.

Nejsledovanějším mužem při odpalech a na greenech ale byl Woods. Prvního hráče světa přijela do Augusty podpořit i jeho přítelkyně sjezdařka Lindsey Vonnová a spolu se zaplněnými tribunami viděla sedmdesát ran amerického favorita.

Woods už oblékl zelené sako pro vítěze čtyřikrát a při prvních třech titulech začal turnaj právě se skóre 70. "Mám za sebou solidní den. Míček jsem trefoval dobře, ztrácím jenom čtyři rány a jsem v kontaktu," řekl vcelku spokojeně Woods, který zahrál tři birdie a jedno bogey. Nejvíce na hřišti 'bojoval' s rychlostí greenů.

Čínský chlapec Kuan Tchien-lang, který se stal ve čtrnácti letech nejmladším účastníkem v historii Masters, zahrál jednu ránu nad par a předvedl krásný birdie pat na osmnáctce. "Hrál jsem uvolněně a v pohodě," řekl mladík s úsměvem.

García by se na prvním místě průběžného pořadí dal očekávat, ale u 108. golfisty světa Leishmana je to překvapení. "Spadlo mi tam pár birdie a hrál jsem s radostí. Tuhle pozici si moc užívám, ale dobře vím, že máme za sebou teprve čtvrtek," řekl Australan.

Světová dvojka Rory McIlroy obešel první kolo v paru a není bez šance dostat se postupně do boje o přední místa. "Ale musím se dost zlepšit," řekl. Ještě o ránu lépe zvládl úvod zkušený trojnásobný vítěz Masters Phil Mickelson. 

Výsledky golfového Masters po 1. kole:

1. Leishman (Austr.) a García (Šp.) oba 66, 3. D. Johnson (USA) 67, 4. Lynn (Angl.), Fowler, Couples, Kuchar (všichni USA), Fernandez-Castaňo (Šp.) a Immelman (JAR) všichni 68, ...mj. dělené 13. Woods (USA) 70.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.