ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
RYDER CUP

Olazábalovi gratuloval i král, ale jako kapitán Evropy končí

Velikost textu:
aktualizováno 2. 10. 2012 15:56

Londýn - José María Olazábal nepovede za dva roky jako kapitán golfisty Evropy za obhajobou titulu ve slavném Ryder Cupu. Španěl dovedl tým starého kontinentu v neděli k senzačnímu obratu a výhře nad USA na hřišti v Medinah 14,5:13,5 a dnes v Londýně řekl, že v roce 2014 šéfem nebude.

Kapitáni Davis Love III. a José Maria Olazábal
Kapitáni Davis Love III. a José Maria Olazábal

"Můžu vás ujistit, že už to dělat nebudu," řekl Olazábal po příletu evropského týmu s pohárem do Londýna na otázku, jestli povede Evropany i ve skotském Gleneagles v roce 2014. "Je to hodně práce a stresu, když jste kapitánem Ryder Cupu."

Podle Olazábala je hodně kandidátů, kteří mají šanci převzít jeho roli. Mezi ně patří například jeho letošní asistenti Paul McGinley, Darren Clarke a Thomas Björn, ale i současní hráči jako Lee Westwood a Padraig Harrington. "Já už to nebudu a šanci jich má hodně. Nebylo by fér jmenovat jenom jednoho," řekl Olazábal.

Tým Evropy pro Ryder Cup 2012
Tým Evropy pro Ryder Cup 2012

Evropa letos ovládla Ryder Cup po nevídaném obratu. Olazábalova dvanáctka hráčů prohrávala s domácím výběrem USA po dvou dnech již 6:10, ale ovládla pod vedením Iana Poultera nedělní dvouhry a zvítězila o bod 14,5:13,5.

"Nervy z toho má člověk nadranc, ale to patří k Ryder Cupu, který je jinak nádherný. Adrenalin v něm vyletí do oblak," řekl Olazábal. "Nevím, jestli se nám povedl zázrak, ale něco neobyčejného určitě ano."

Mezi gratulanty k vítězství patřili jeho krajané. Mezi prvními byl tenista Rafael Nadal a Olazábalovi volal také španělský král. "Měl neuvěřitelnou radost stejně jako já, což bylo nádherné, a tahle gratulace patřila k těm nejhezčím," řekl Olazábal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.