ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Po prvním kole US Open vede Thompson, Woods je na dohled

Velikost textu:

San Francisco - Americký golfista Michael Thompson zvládl nejlépe první kolo US Open, turnaje kategorie major. V San Francisku má čtyři rány pod par, ale v zádech silného soka. O tři rány zpět je mimo jiné na druhém místě Tiger Woods. Obhájce titulu Rory McIlroy ze Severního Irska zahrál 77 a je až na 109. příčce.

Michael Thompson
Michael Thompson

Náročné hřiště Olympic Club s parem 70 ran hráče podle očekávání trápilo. Méně známý Thompson, který hraje US Open teprve podruhé v kariéře, udělal sice čtyři bogey, ale přidal sedm birdie, což mu v chladném počasí stačilo na vedení. "Tohle je moje oblíbené hřiště, proto se tady cítím v pohodě," usmíval se Thompson.

Ostře sledovaný trojnásobný vítěz turnaje Woods se dělí o druhé místo se skóre minus jedna. Pod par v 1. kole US Open zahrál po deseti letech. "Hrál jsem dobře. Těžké hřiště mi vyhovuje, měl jsem to pod kontrolou," řekl Woods.

Své nejhorší kolo na US Open vyrovnal Phil Mickelson, který zahrál 76 a je pod hranicí cutu stejně jako vítěz Masters Bubba Watson (79). Oba šli spolu s Woodsem, ale na bývalého prvního hráče světa nestačili. "To byl starý dobrý Tiger. Bylo to krásné pokoukání, jak trefoval míče a hrál jistě," chválil Watson Woodse.

O postup do finále bude muset bojovat i McIlroy. "Je to těžké hřiště, ale chyboval jsem a jedno birdie je málo," řekl cestou do klubovny. První hráč světa Luke Donald z Anglie "napáchal" bogey dokonce devětkrát a je až na 140. místě.

Složitost hřiště v San Franciscu dokazuje fakt, že pod par se dostalo pouze šest hráčů. Spolu s Thompsonem a Woodsem už jen další Američané Nick Watney a David Toms, Angličan Justin Rose a Severní Ir Graeme McDowell.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.