ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Fowler vyhrál v rozstřelu turnaj v Quail Hollow

Velikost textu:

Charlotte (USA) - Talentovaný americký golfista Rickie Fowler se dočkal prvního triumfu na okruhu PGA. Třiadvacetiletý hráč ovládl Wells Fargo Championship na hřišti Quail Hollow v Charlotte, kde v rozstřelu porazil krajana D.A. Pointse a Roryho McIlroye ze Severní Irska, který je znovu světovou jedničkou.

Rickie Fowler
Rickie Fowler

Všichni tři hráči měli po 72 jamkách na kontě 14 ran pod par a první kolo v rozstřelu nejlépe zvládl Fowler, který zahrál na čtyřparové osmnáctce birdie.

"Je to dobrý pocit, satisfakce a určitě uvolnění," řekl Fowler, který se dočkal turnajového vítězství na PGA Tour při 67. startu. "Věděl jsem, že na to mám a byl jsem trpělivý," dodal.

V bílé čepici a tradičně zářivém oranžovém oblečení Fowler zahrál nedělní kolo za 69 ran, tři pod par hřiště, a dotáhl se do čela. Užíval si hru s McIlroyem. "Jsme kámoši a dlouho jsem se na to těšil. Snad přijdou další naše souboje," řekl Fowler.

Vítěz US Open McIlroy se díky druhému místu vrátil do čela světového žebříčku, ve kterém se v posledních týdnech střídá o vedení s Lukem Donaldem.

Na čtvrtém místě skončil v Charlotte domácí Webb Simpson, který po třech kolech vedl o ránu před pronásledovateli, ale poslední kolo zahrál se skóre 75.

Někdejší nejlepší hráč světa Američan Tiger Woods neprošel v Quail Hollow o ránu cutem. Vítěz čtrnácti turnajů nejvyšší kategorie major neprošel na okruhu PGA cutem poosmé v kariéře, z toho ale už počtvrté za posledních 36 turnajů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.