ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Prezidentský pohár opět získali golfisté USA, rozhodl Woods

Velikost textu:

Melbourne - Golfisté Spojených států amerických počtvrté za sebou vyhráli Prezidentský pohár. Nad mimoevropským "výběrem světa" zvítězili v Melbourne 19:15, rozhodující bod jim zařídil stejně jako před dvěma lety v San Francisku Tiger Woods. Celý zápas definitivně rozhodl jeho pat na 15. jamce. "Je to příjemné. Ale doufal jsem, že to nebude muset rozhodnout zrovna můj bod," prohlásil Woods.

Tiger Woods
Tiger Woods

Američané před závěrečným kolem vedli 13:9 a takový náskok ještě žádný tým v této soutěži nikdy neztratil. Po dvou nepovedených úvodních dnech se v sobotu dočkal prvního bodu i Woods a nakonec to byla právě bývalá světová jednička, která zajistila Američanům další triumf.

O konečném výsledku dnes rozhodlo dvanáct duelů v individuální hře na jamky. Vítěz 14 turnajů kategorie major Woods poměrně jednoznačně porazil domácího golfistu Aarona Baddeleyho, stoprocentní úspěšnost pak potvrdil Jim Furyk, který se postaral celkem o pět bodů výběru USA. Tři duely v předchozím průběhu utkání vyhrál spolu s Philem Mickelsonem, další s Nickem Watneym.

Prezidentský pohár se hraje od roku 1994. Americký tým až na jediné zaváhání před 13 lety pokaždé vyhrál, v roce 2003 se oba výběry rozešly remízou 17:17.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.