ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Skvělá Tsengová překonala Woodse

Velikost textu:

Pittsford - Světová golfová jednička Yani Tsengová z Tchaj-wanu se díky triumfu na LPGA Championship stala nejmladší čtyřnásobnou vítězkou turnajů kategorie major. Dvaadvacetiletá Asijka to dokázala ještě o dva roky rychleji než rekordman mezi muži Tiger Woods. Tsengová turnaj v americkém Pittsfordu jasně ovládla. Vedla od prvního kola a s výsledkem 19 pod par, což je vyrovnaný rekord na ženských turnajích major, porazila druhou Morgan Presselovou z USA o deset ran.

Yani Tsengová
Yani Tsengová
Otevřít galerii
 • Yani Tsengová zdroj: blog.rti.org.tw https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Golf autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1795/179462.jpg?1279016031

"Chce se mi brečet, přemáhají mě emoce. Jsem z Tchaj-wanu, což je malá země a lidé mě tam strašně moc podporují. Mám z toho opravdu dobrý pocit," řekla Tsengová, jež bydlí v Orlandu na Floridě v domě, který koupila od bývalé královny ženského golfu Anniky Sörenstamové.

LPGA Championship vyhrála nová hvězda podruhé, vedle toho loni triumfovala na turnaji Kraft Nabisco a British Open. Ke zkompletování golfového Grand Slamu jí ještě chybí vítězství na US Open. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica, jež hraje pod americkou vlajkou, neprošla v Pittsfordu cutem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.