ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Dvaadvacetiletý golfista McIlroy vyhrál US Open

Velikost textu:
aktualizováno 20. 6. 2011 08:36

Bethesda (USA) – Severoirský golfista Rory McIlroy v pouhých dvaadvaceti letech vyhrál svůj první turnaj kategorie major. Ve 111. ročníku US Open nenašel rovnocenného soupeře, druhý "grandslam" roku zcela ovládl s náskokem osmi ran na druhého Jasona Daye z Austrálie. McIlroy tak dokonale napravil své zaváhání z dubnového Masters, kde v poslední den svůj vysoký náskok ztratil. Vedle slavné trofeje dnes na předměstí Washingtonu získal i šek na téměř milion čtyři sta tisíc dolarů.

Severoirský golfista Rory McIlroy
Severoirský golfista Rory McIlroy
Otevřít galerii
 • Severoirský golfista Rory McIlroy autor: David J. Phillip, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2460/245913.jpg?1302481872
 • Severoirský golfista Rory McIlroy autor: Nick Wass, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2652/265153.jpg?1308530782

McIlroy vyhrál turnaj způsobem start-cíl a stal se nejmladším vítězem US Open od roku 1923. McIlroy tak dokázal napodobit svého krajana Graeme McDowella, který vyhrál US Open před rokem a na poslední jamce byl dnes jedním z prvních gratulantů. Už před posledním kolem se navíc objevily odhady, že se může stát brzy jednoznačným vládcem světového golfu poté, co je na ústupu momentálně zraněný Tiger Woods.

McIlroy ukázal, že se umí poučit ze svých chyb, a dubnový kolaps z Augusty dnes zůstal zapomenut. Mladý Evropan jamku od jamky dál drtil své konkurenty strojově přesnou hrou a vyhrál s pohodlným náskokem osmi ran. Zaznamenal dokonce nejnižší výsledek v historii slavného turnaje – 268 ran.

Rory McIlroy, vítěz US Open:

"Vítězství daruji svému tátovi k dnešnímu svátku otců. O svém vítězství jsem nepochyboval od 10. jamky, dokázal jsem se vyvarovat dřívějších chyb."

Šampion McIlroy je v žebříčku čtvrtý

Suverénní vítěz golfového US Open si polepšil ve světovém žebříčku na čtvrté místo. Dvaadvacetiletý hráč ze Severního Irska přeskočil tři soupeře a jen těsně zaostává za třetím Němcem Martinem Kaymerem. Vedení v žebříčku prozatím udržel Luke Donald před dalším Angličanem Leem Westwoodem, jenž skončil na US Open na děleném třetím místě a snížil ztrátu na 0,26 bodu. Pokud by byl Westwood druhý, mohl svého krajana na trůnu vystřídat.

Další pád žebříčkem naopak zaznamenal bývalý neohrožený král světového golfu Tiger Woods, který na 111. ročníku US Open nemohl kvůli zranění startovat. Američan, stále laborující s kolenem a achilovkou, je až sedmnáctý, pohoršil si tak o další dvě příčky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.