ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Martin Příhoda je český králem v jamkové hře

Velikost textu:

Ropice (Frýdecko-Místecko) - Osmnáctiletý Martin Příhoda z Podbořánek na Rakovnicku prokázal, že je nekorunovaným králem českého golfu ve hře na jamky. Amatérský šampion z posledních dvou let vyhrál i svůj první jamkový turnaj mezi profesionály a za vítězství v Ropici získal 80 tisíc korun. Finále rozhodl osmimetrovým patem do birdie na předposlední, 35. jamce. V duelu o třetí místo porazil Lukáš Lizánek dalšího zkušeného hráče Petra Skopového až na osmnácté jamce.

Martin Příhoda
Martin Příhoda
Otevřít galerii
 • Martin Příhoda autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2642/264199.jpg?1308164875
 • Golf autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1795/179462.jpg?1279016031

Příhoda vstoupil mezi profesionály teprve nedávno, krátce poté ho čekala maturita na střední škole a dnes absolvoval zkoušku z dospělosti i na golfovém hřišti. Přitom soupeřem mu byl druhý muž průběžného pořadí finančního žebříčku Czech PGA Tour, maďarský golfista Roland Hahn.

Jenže Příhoda znovu prokázal, že v tomto systému hry nemá alespoň doma soupeře. Jednotlivými koly procházel s nezvyklou lehkostí, nejtěžším soupeřem mu byl v semifinále další mladík Ondřej Lébl.

Vyvrcholení MČR ve hře na jamky

Ve finále na 36 jamek byl už po první osmnáctce napřed o dvě jamky a soupeře už nikdy do vedení nepustil. "Jsem ohromně šťastný, ale nemyslím si, že jsem nějaký jamkový specialista. Asi to je náhoda, že se vždy sejdou forma a podmínky, které mi vyhovují. A dnes to byla stejně jako v semifinále pořádná bitva, soupeři hráli skvělý golf," řekl vítěz a už plánoval, jak vyrazí do zahraničí na dva turnaje série EPD Tour. "Hlavním cílem je ale znovu účast na srpnovém Czech Open v Čeladné," dodal Příhoda.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.