ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Úvod Masters zvládli nejlépe McIlroy a Quiros

Velikost textu:

Augusta (USA) – Po prvním dnu golfového turnaje Masters v americké Augustě vedou Rory McIlroy ze Severního Irska a Španěl Alvaro Quiros, kteří hřiště s parem 72 obešli na 65 úderů. Obhájce titulu Američan Phil Mickelson je po úvodním kole na děleném 13. místě, o ránu hůře je na tom jeho věčný rival a krajan Tiger Woods, který tradičně střídal skvělé rány s hrubými chybami. Mariánskolázeňský rodák Alex Čejka drží na 32. pozici naději na průchod cutem.

Španělský golfista Alvaro Quiros
Španělský golfista Alvaro Quiros
Otevřít galerii
 • Španělský golfista Alvaro Quiros autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2454/245386.jpg?1302243588
 • Americký golfista Phil Mickelson na turnaji Masters autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2454/245387.jpg?1302243671

Jednadvacetiletý McIlroy si za ideálních povětrnostních podmínek hřiště zcela podmanil a jeho spoluhráči chvílemi jen kroutili hlavou, jak se vyrovnává s nástrahami. "Míč mě skutečně poslouchal, a když si připravujete dobré šance, máte větší šanci skórovat do birdie. Snažil jsem se nebýt příliš agresivní a hrát chytře, odvedl jsem skutečně dobrou práci," prohlásil mladík ze Severního Irska. V posledním flightu šel nenápadný Quiros a dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách se dotáhl do společného vedení.

Obhájce prvenství Mickelson spíše napravoval chyby. Několikrát byl blízko ztrátě, ale chvíli byl dokonce i na výsledku -3, o který přišel na poslední jamce a zatím drží třinácté místo.

Český rodák Čejka nezačal dobře. Po devíti jamkách měl skóre +2, ovšem na své poměry nebývale zabral v závěru a hřiště prošel v paru, což mu dává reálnou šanci v pátek projít cutem.

Totálně naopak selhal jeho německý krajan Martin Kaymer. Světová jednička zahrála 78 ran (+6) a stejně jako při svých předchozích třech startech v Augustě ho zřejmě finálový víkend mine.

První kolo golfového Masters:

1. McIlroy (Sev. Ir.) a Quiros (Šp.) 65,

3. Jang Jong-un a Čche Kjong-ču (oba Korea) 67,

5. Kuchar a Barnes (oba USA) 68.

Další pořadí:

...13. mimo jiné Mickelson 70,

...23. Woods (oba USA) 71,

...32. Čejka 72,

...93. Kaymer (oba Něm.) 78.

Šestnáctá jamka golfového Masters
Šestnáctá jamka golfového Masters
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.