ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Spilková začala mezi elitou sedmým místem

Velikost textu:

Agadir - Premiérový start mezi špičkou na okruhu Ladies European Tour (LET) proměnila česká golfistka Klára Spilková na turnaji v Maroku v nečekané sedmé místo. Podtrhla tak vydařený víkend českého a slovenského golfu, který korunovala senzačním vítězstvím Slovenka Zuzana Kamasová. Kamasová v Agadiru vstupovala do posledního dne s náskokem čtyř ran, ale nakonec ještě závěr hodně zdramatizovala. Vidina prvního triumfu slovenského golfu na mezinárodní scéně ji přibrzdila, a po 15. jamce dokonce o vedení přišla. Nakonec ale prodala svoje zkušenosti z minulých sezon a marocký turnaj přece jen vyhrála.

Golf
 • Golf autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1795/179462.jpg?1279016031
 • Klára Spilková zdroj: cgf.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slovenka hrála na pozvání, protože na rozdíl od české kolegyně Spilkové si v prosinci účast na LET nevybojovala. V kvalifikaci se dokonce z obou hráček staly dobré kamarádky, Kamasová totiž v posledním kole nosila mladé Češce hole. 

Dnes se o radost mohly podělit. Kamasová si výhrou zajistila účast na dalších turnajích a novicka Spilková zažila nebývale vydařený start. V dnešním kole dokázala navázat na svůj výkon z úvodního dějství a po 69 úderech se dotáhla na dělené sedmé místo, které pro ni může znamenat skvělý odrazový můstek do dalších turnajů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.