ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Spilková začíná svoji pouť mezi evropskou elitou

Velikost textu:

Agadir - Loni před Vánocemi si česká golfistka Klára Spilková vybojovala účast na prestižním okruhu Ladies European Tour (LET), před dvěma týdny si poprvé vyzkoušela hru na nižším profesionálním turnaji a v nadcházejících čtyřech dnech ji čeká premiéra mezi evropskou elitou. První start absolvuje šestnáctiletá Češka na turnaji Lalla Mereyem Cup v Maroku, jehož dotace je 325 tisíc eur.

Golf
 • Golf autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1739/173876.jpg?1276777302
 • Klára Spilková zdroj: cgf.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Spilková se teprve ve světě profesionální golfu učí pohybovat. Minulý týden v pátek představila svůj tým a krátce poté se vydala na africký kontinent, kde si vyzkouší, jak může zvládnout hru mezi nejlepšími hráčkami evropské série.

"Do každého kola půjdu s tím, že chci vyhrát a být nejlepší. Každou ránu, každou osmnáctku chci zahrát co nejlíp a umístit se co nejlíp, cílem je projít cutem," uvedla Spilková ke své premiéře, při níž ji doprovodí otec Petr a Aneta Zárubová v roli caddie.

Spilková se stane ve čtvrtek teprve druhou Češkou, která do okruhu LET zasáhne. Její předchůdkyní byla Zuzana Mašínová v roce 2009, ale stálou kartu pro následující rok neobhájila a posléze se vydala na trenérskou kariéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.