ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Golfisté si velkou pauzu nedopřáli a už startují novou sezonu

Velikost textu:

Praha - Golfoví příznivci sotva stačili strávit dramatický závěr sezony, ve které se až do posledního turnaje bojovalo o čelo světového žebříčku, a už ve čtvrtek se mohou těšit na úvodní turnaj nového ročníku European Tour v Jihoafrické republice. Nadcházející evropská sezona bude skutečně dlouhá, protože skončí až 12. prosince příštího roku finálovým turnajem v Dubaji. Neobvyklý start v předchozím roce se koná zřejmě naposledy, sezona 2012 už má kopírovat kalendářní rok. Americká série PGA Tour začne 6. ledna na Havaji soutěží určenou výhradně pro vítěze letošních turnajů.

Golf
 • Golf zdroj: golf.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1374/137334.jpg?1264031559
 • Czech Open v Čeladné autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1877/187642.jpg?1282065269

Začátek obstarají tradičně čtyři turnaje na jihu Afriky. Tento týden se bude hrát Alfred Dunhill Championship, kterého se zúčastní i český rodák s německým pasem Alex Čejka, jenž plánuje více startů v evropské sérii. Z africké mise se golfisté přesunou do Perského zálivu, hrát se bude v Emirátech, Kataru a nově také Bahrajnu. Na starý kontinent se vrátí až v březnu premiérovým turnajem na Sicílii. V kalendáři nechybí znovu ani Czech Open, který se bude hrát v Čeladné od 18. do 21. srpna.

Americká PGA Tour má větší prestiž, ale díky vzestupu řady evropských hráčů v tomto roce není už zdaleka tak dominantní, byť dotace turnajů jsou stále většinou vyšší. V roce 2011 série plánuje 49 turnajů včetně Asie a Austrálie. Vyvrcholením bude opět FedEx Cup, do kterého se bude započítávat včetně finálové soutěže 41 turnajů. Sezona skončí mimo Ameriku: Prezidentský pohár se bude hrát v Melbourne, Světový pohár dvojic v Číně.

Bohatý golfový program bude i v Česku

Vedle Czech Open v Čeladné uspořádá stejný promotér také ženský Prague Golf Masters, který bude součástí Ladies European Tour (8. až 11. září ve Zbraslavi). Čtvrté pokračování turnaje hráčů nad 50 let v rámci European Senior Tour na Roztěži poblíž Kutné Hory dosud nebylo potvrzeno.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.