ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Lee Westwood sesadí Tigera Woodse z golfového trůnu

Velikost textu:

Valderrama (Španělsko) - Britský golfista Lee Westwood se stane v pondělí novou světovou jedničkou. Po dlouhých pěti letech kralování světovému golfu tak sesadí z trůnu legendárního Tigera Woodse. Ten letos po aféře s nevěrou prožil zatím nejhorší sezónu ve své dosavadní kariéře.

Tiger Woods
Tiger Woods
Otevřít galerii
 • Tiger Woods autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1269/126877.jpg?1259571034
 • Lee Westwood autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O tom, že Woods opustí po 281 týdnech nepřetržité vlády golfový trůn, bylo jasno už dříve. Šanci vystřídat ho v čele pořadí měl však vedle Westwooda ještě Němec Martin Kaymer, jenž k tomu potřeboval skončit nejhůř druhý na turnaji Andalucia Masters ve španělské Valderramě.

Od začátku soutěže evropského okruhu se mu však nedařilo a s výkonem sedm úderů nad par skončil vítěz posledního majoru sezony PGA Championship mezi poraženými.

Sedmatřicetiletý Westwood ve Valderramě nestartoval, protože si léčí zraněné lýtko. Do čela žebříčku se vítěz dvou turnajů PGA Tour a 20 turnajů European Tour posune poprvé v kariéře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.