ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Charme Look bude obhajovat vítězství ve Velké pardubické v sedle se Stromským

Velikost textu:

S číslem 19 a v sedle s velkým smolařem posledních let Markem Stromským bude valach Charme Look ve 127. Velké pardubické obhajovat loňský triumf. K největším soupeřům desetiletého hnědáka patří mezi dvacítkou koní i trojice z Francie včetně Virtuse d'Estruvala, kterému dal před Charme Lookem přednost Jan Faltejsek. Přímý přenos dostihového dne z pardubického závodiště sledujte v neděli 8. října od 11:00 na ČT sport a webu ctsport.cz, hlavní dostih odstartuje přibližně v 16:30.

Charme Look na Velké pardubické 2016
Charme Look na Velké pardubické 2016

Na pátý titul za posledních šest let bude útočit Faltejsek. Odmítl ale znovu prolétnout trať s Charme Lookem jako loni. "Dvě noci jsem nespala," řekla trenérka Martina Růžičková, jak těžce vstřebávala, že si Faltejsek vybral Virtuse d'Estruvala, svěřence francouzského trenéra Guillauma Macaira, u kterého v minulosti jezdil.

Zvolila do sedla Stromského, který tak bude mít šanci konečně slavný dostih vyhrát. To už se mu sice povedlo dvakrát, ale pokaždé byl poté diskvalifikován. "Nikdo víc na světě si nezaslouží vyhrát Velkou než Marek. Má na srdci ještě víc šrámů než já, a jestli je nějaká spravedlnost, tak to vyjde," konstatovala Růžičková.

přehrát video
Stromský bude usilovat o výhru na Velké v sedle Charme Looka

Letošní účast silných koní trénovaných ve Francii je pro slavnou českou steeplechase dobrou vizitkou. "Jsem mile překvapen. Je vidět, že ve Francii už se na nás nekoukají přes prsty a vědí, že s žebrákama u nás neprorazí. Naše koně budou mít problém, ale běží se o kilometr dál, než jsou prověřeni ve světě," řekl osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa.

Váňa se potřetí v řadě na start nepostaví, letos chybí kvůli problémům s kyčlí. "Když zkrátím třmeny, bolí a nejde to," vysvětlil a dodal, že na tribuně bude prožívat muka. "Dívat se na to ze země je utrpení, protože ti kluci dělají ptákoviny. Ale to je můj problém," sdělil čtyřiašedesátiletý žokej.

Nevylučuje, že by se v dostihu v budoucnu ještě objevil v sedle. "Je to o koni. Musí se nějaký k tomu dopracovat, že bychom mohli jet," řekl Váňa, který v roli trenéra pošle do Velké pardubické čtyři koně a všichni můžou uspět.

Startovní čísla losoval čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka a Charme Looka vytáhl z osudí jako posledního. "To nejlepší nakonec," uvedl Chaloupka a dodal: "Doufám, že jsem každému vylosoval šťastné číslo. Hodně štěstí."

Potřetí za sebou pojede se Zarifem dvojnásobný vítěz dostihu Josef Bartoš. Loni skončili třetí a o rok dříve druzí. "Známe se stoprocentně, je to výhoda a spokojen budu s výhrou," řekl Bartoš. Před losováním si říkal, že byl kůň mohl dostat jedenáctku, a vyšlo mu to. "Nějaká magie to byla a teď přidat tu třetí jedničku."

Startovní listina 127. Velké pardubické:

1. Ter Mill (Jan Odložil, stáj DS Malá Morávka), 2. Nikas (ž. Lukáš Matuský, Castor), 3. Pareto (Pavel Složil ml., EŽ Praha a.s.), 4. No Time To Lose (ž. Jan Kratochvíl, DS Paragan), 5. Ange Guardian (ž. Josef Váňa ml., Stáj Anděl strážný), 6. Val de Guye (Jan Derych, Lokotrans), 7. Songe d'Estruval (Fr., Colm McCormack, Mme Bernard Le Gentil), 8. Kasim (ž. Marcel Novák, Stáj Kejzlar), 9. Templář (ž. Kevin Guignon/Fr., Stáj Luka-trdelnik.com), 10. Bridgeur (ž. Jaroslav Myška, VaZi), 11. Zarif (ž. Josef Bartoš, Köi Dent), 12. Virtus d'Estruval (Fr., ž. Jan Faltejsek, Mme Bernard Le Gentil), 13. Universe of Gracie (ž. Jiří Kousek, BORS Břeclav a.s.), 14. Eldorado (Rostislav Benš, Dostihová stáj Zhoř), 15. Delight My Fire (ž. Niklas Lovén/Švéd., DS Pod Buchlovem), 16. Mauglí (ž. Martin Liška, M+T Kliky - Slabý), 17. Power Zar (Sertaš Ferhanov/Bulh., Chládek&Tintěra-Váňa), 18. Sixtyseven (Lukáš Sloup, Buc-Film), 19. Charme Look (ž. Marek Stromský, Orling), 20. Urgent de Gregaine (Fr., ž. Felix de Giles/Fr., Rasquier Arnaud).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.