ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Zemřel trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán

Velikost textu:
aktualizováno 17. 8. 2017 23:52

Praha - Ve věku 29 let zemřel trojnásobný vítěz Velké pardubické hnědák Peruán. Informaci přinesl server Dostihový svět. Valach Peruán slavil na pardubické dráze hattrick v letech 1998 až 2000, vždy v sedle s žokejem Zdeňkem Matysíkem. Byl blízko i čtvrtému triumfu, ale v roce 2001 těsně prohrál s Chalcem a jeho porážku potvrdil po odvolání dostihový soud.

přehrát video
Vzpomínka na legendárního Peruána

Odchovanec Státního statku Znojmo ovládl v kariéře dvacet dostihů, z toho 16 překážkových a čtyři rovinové. Celkem vydělal přes sedm milionů korun a dostihový důchod trávil ve stáji v Zámrsku u svého majitele Václava Bruny.

Peruán je jedním z osmi koní, kteří dokázali vyhrát Velkou pardubickou třikrát. Rekord drží se čtyřmi vavříny legendární Železník, jenž zvítězil v letech 1987 až 1989 a 1991.

Legendární Železník se dožil šestadvaceti let, život Peruána byl ještě o tři roky delší. A podobně jako na Železníka i na Peruána se bude vzpomínat ještě dlouho. "Kdyby bylo na světě hodně lidí s jeho povahou a charakterem, bylo by nám všem lépe," majitel Peruána Václav Bruna.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.