ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Velkou pardubickou ovládl Charme Look s žokejem Faltejskem

Velikost textu:
aktualizováno 9. 10. 2016 17:25

Pardubice - Největší favorit závodu Charme Look v sedle s žokejem Faltejskem vyhrál 126. ročník Velké pardubické. Devítiletý hnědák byl celou dobu v čele závodu a zvítězil přesvědčivě před nováčkem pardubické Ange Guardian s žokejem Janem Kratochvílem. Třetí doběhl do cíle Zarif s Josefem Bartošem.

přehrát video
Charme Look s Faltejskem vyhráli Velkou pardubickou

Vítězný kůň vydělal majiteli, stáji Orling, dva miliony korun z pětimilionové dotace. "Já jsem se v podstatě jenom vezl. Děkuji za skvěle připraveného koně. Bylo to super a moc pěkné svezení," řekl po dostihu Faltejsek, který třikrát ovládl Velkou pardubickou v letech 2012 až 2014 s Orphee des Blins.

"Je to sen. Já tomu nemůžu uvěřit, že to ten náš kůň zlatý zvládl. Hlavně že je zdravý a výhra je velký bonus," řekla trenérka Martina Růžičková. Původně měla jet v sedle Charme Look Barbora Málková, ale nedávno si zlomila obratel, proto jel Faltejsek.

"Jsem šťastná a příští rok už si to dáme spolu. Snad to vyjde," řekla Málková. Dostih začal nešťastně pro jednoho z favoritů Rabbit Wella, která zůstal na startu, což se mu občas stává. Pro Josefa Váňu mladšího tak závod záhy skončil. Na Taxisově příkopu spadl žokej Jakub Spáčil z Reapera, potomka dvojnásobné vítězky Registany.

Žokej Jan Faltejsek
Žokej Jan Faltejsek
Více fotek
 • Žokej Jan Faltejsek zdroj: ČTK/Vondrouš Roman https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6933/693256.jpg
 • Jan Faltejsek na koni Charme Look (vlevo) zdroj: ČTK/Vondrouš Roman https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6933/693260.jpg
 • Jan Faltejsek, Barbora Málková a Charme Look zdroj: ČTK/Vostárek Josef https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6933/693263.jpg
 • Zklamaný Marek Stromský zdroj: ČTK/Vondrouš Roman https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/70/6933/693259.jpg

Záhy přišel o naději na výhru i loňský diskvalifikovaný vítěz Nikas, který sice skočil Taxis, ale pak žokej Marek Stromský vypadl ze sedla. V čele běželi Ter Mill a Charme Look, ale Faltejsek nejel rychlé tempo jako při svých třech výhrách s Orphee des Blins. Pole dvanácti koní se tak drželo dlouho pohromadě, až ztratilo jezdce Universe of Gracie.

Od Havlova skoku se Faltejsek s Charme Lookem snažili pole roztrhat, což se jim dařilo. V zatáčce do cílové rovinky se jich ještě držel Ange Guardian s Kratochvílem, ale Charme Look se od něj odpoutal a cílem proběhl suverénně první. Spokojený s druhým místem byl i Kratochvíl.

přehrát video
Cena Jana Kašpara

"Je to vynikající, kůň zraje a prokázal, že je kvalitní a do budoucna se s ním musí počítat. Párkrát jsme v dostihu narazili do jiného koně, ale je to tvrďák, sebere se a jde dál," řekl Kratochvíl.

Podruhé za sebou nestartoval osminásobný vítěz steeplechase Josef Váňa starší, který by se ale rád v závodě objevil ve svých 64 letech příští rok. Letošní ročník se uskutečnil bez účasti koní trénovaných v zahraničí i bez žokeje z ciziny.

126. Velká pardubická steeplechase s Českou pojišťovnou (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 5,000.000 Kč):

1. Charme Look (žokej Jan Faltejsek, trenérka Martina Růžičková, stáj Orling), 2. Ange Guardian (ž. Kratochvíl), 3. Zarif (ž. Bartoš), 4. Puntarenas (ž. Sovka), 5. Hegnus (ž. Kousek), 6. Ter Mill (Odložil). Výrok: lehce 10 - 6 - 2 1/2 - 1 - 1 1/4. Čas: 9:42,86.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.