ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Doping při Velké pardubické? Dva vzorky obsahovaly zakázanou látku

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2015 20:48

Pardubice – Dva vzorky odevzdané po dostihovém víkendu Velké pardubické byly pozitivní na neupřesněnou zakázanou látku. Informaci zveřejnil internetový Turf Magazín.

125. Velká pardubická
125. Velká pardubická

Jockey Club se jako nejvyšší autorita turfu v České republice k případu nechtěl vyjádřit. "Jsou to nepodložené informace," řekla Martina Krejčí ze sekretariátu Jockey Clubu ČR s tím, že v pátek bude zveřejněno prohlášení. Jisté je, že možný doping musí být prověřen i testem kontrolních vzorků.

Podobně jako Krejčí reagoval trenér Stanislav Popelka, který Nikase připravuje ve stáji Srdéčko ve Hvozdu na Olomoucku, a řekl, že se nesmí vyjadřovat.

Ze zápisu z 11. října vyplývá, že na doping šli tři koně z menších dostihů (Arcione, Charme Look a Quatiki) a tři z Velké pardubické - vítězný Nikas, druhý Ribelino trenéra Stanislava Kováře a devátý Templář připravovaný Antonínem Novákem.

Pokud se doping prokáže, bude případ řešit Pořádková komise Jockey Clubu, které předsedá Otakar Nový, a hříšníkům hrozí diskvalifikace. Té se nedávno dočkal kůň Sky Arrow, který měl pozitivní test po rovinovém dostihu v Mostě. Jeho trenérovi Josefu Vymazalovi uložila komise sankci odnětí trenérské licence na deset měsíců.

Zdroj: Turf magazín

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.