ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou ovládl Váňův Rabbit Well

Velikost textu:
aktualizováno 22. 8. 2015 19:53

Pardubice - Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou steeplechase vyhrál ryzák Rabbit Well ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov. Svěřenec Josefa Váni zvítězil s náskokem sedmi délek před Trezorem, který dlouho diktoval tempo dostihu. 

Devítiletý Rabbit Well už několikrát přišel o šanci na úspěch hned na startu, když vůbec neodskočil či nabral velkou ztrátu. Tentokrát vše zvládl, i když se start musel opakovat. "V dostihu se s ním rozhodně nevezete. Musíte být stále o krok před ním, aby něco nevymyslel, ale když jsme šli na trávu, tak neuvěřitelně zabral a ukázal, že je v něm mnoho síly," citoval galopp-reporter.cz vítězného žokeje Josefa Váňu mladšího, který vybojoval první triumf od zranění z dostihů ve Světlé Hoře, kde si 11. července zlomil kotník.

Pro Velkou pardubickou se kvalifikovalo již 33 koní. Poslední příležitost bude v sobotu 12. září. Slavný dostih se poběží 11. října. 

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou (steeplechase cross country, 5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 400.000 korun):

1. Rabbit Well (ž. Váňa ml., tr. Váňa st., stáj Rabbit Trhový Štěpánov), 2. Trezor, 3. Modena. Čas: 7:26,67. Výrok: lehce 7 - 4 - 2 1/

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.