ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Váňa slaví triumf v největším italském překážkovém dostihu

Velikost textu:

Merano (Itálie) - Trenér Josef Váňa se dočkal vytouženého vítězství v největším italském překážkovém dostihu Gran Premio v Meranu. Jeho šestiletý svěřenec Alpha Two dnes vyhrál pod vedením koučova syna Josefa Váni mladšího před domácím Dar Saidem, který měl v sedle dalšího českého žokeje Josefa Bartoše.

Josef Váňa
Josef Váňa

Tempo v 74. ročníku dostihu na 5000 metrů dlouho udával Imprezer, kterého také připravuje Váňa, a nakonec doběhl čtvrtý. "Dlouho jsem si myslel, že by se nám mohlo povést získat dokonce první dvě místa, ale Imprezer musel jít brzy do čela a pak mu chyběly síly. Alpha Two je o třídu lepší kůň a dnes se to potvrdilo. Samozřejmě máme velikou radost," řekl Váňa.

Napodobil Čestmíra Olehlu, jehož svěřenci Masini a Kolorado jako dosud jediní čeští koně zvítězili v Gran Premio Merano v letech 2004 respektive 2006.

"Pro mě je Gran Premio vytouženým úspěchem, skoro na úrovni Velké pardubické. Jsem moc rád, že se mi podařilo dát se dohromady a na zlomený kotník jsem si ani nevzpomněl," uvedl žokej Váňa mladší po dostihu s dotací 250 tisíc eur, v němž startovalo jedenáct koní.

přehrát video
Váňův kůň vyhrál Velkou cenu Merána
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.