ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V Dostihovém poháru Josefa Váni finišoval nejrychleji Soros

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2013 14:14

Pardubice - Vítězem druhého dílu Dostihového poháru Josefa Váni se stal sedmiletý hnědák Soros, který ve finiši porazil o jednu délku Khalshaniho. Favorizovaný svěřenec Čestmíra Olehly doplatil na zaváhání na posledním skoku. Soros, kterého připravuje Josef Váňa, si tak pod vedením žokeje Marka Stromského připsal v dostihu o milion korun první letošní vítězství. Stromský oslavil dvě prvenství, ještě o jeden úspěch víc zaznamenal Josef Sovka.

Dostihy
Dostihy

Smolný mítink prožil několikanásobný šampion překážkových žokejů Josef Bartoš. Při prvním startu s Akadou spadl a ve druhém dostihu valacha Fiftynine zastavil. "Po tom pádu mě bolí žebra. Zkusil jsem to, ale nebylo to dobré. Měl jsem špatný pocit a nemohl jsem podat optimální výkon," řekl Bartoš serveru dostihovy-svet.cz. Dvojnásobný vítěz Velké pardubické se v červnu zranil v italském Meranu a na dráhu se vrátil teprve minulý týden. Kvůli vedru se dostihy konaly už dopoledne.

Dostihový pohár Josefa Váni (steeplechase 4400 m, čtyřletí a starší koně, dotace 1 000 000 Kč):

1. Soros (ž. Stromský, trenér Váňa, stáj Joly), 2. Khalshani, 3. Makléř. Výrok: boj 1 - 3/4 - 1 1/4. Čas: 5:46,39.

Další dostihy: I. Natalie (ž. Stromský) - Letní láska - Rosi, II. Al Jaz (Sovka) - Thallium - Broker, III. Handsome Jack (Matuský) - Vandual - Templář, IV. Loire (ž. Köhl) - Love The Win - Marl Bora, VI. Nadal (Sovka) - Lord Jagmin - Eagle Spirit, VII. Catch Life (ž. Kašný) - Virvál - Charley, VIII. Ohio (Sovka) - Ivan Poddubny - Caland, IX. Pan Kuky (ž. Boyer) - Over Look - Salvia.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.