ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

České derby bude, místo zatopené Chuchle se poběží v Mostu

Velikost textu:

Praha – Fanoušci dostihů se nemusí obávat, navzdory záplavám ani letos nepřijdou o České derby. Třiadevadesátý ročník klasického rovinového dostihu se uskuteční podle plánu 23. června, nepoběží se však na zaplaveném závodišti v pražské Chuchli, ale na mosteckém Hipodromu. 

Zatopené závodiště ve Velké Chuchli
Zatopené závodiště ve Velké Chuchli

"Derby je dostih, který má svoji velkou historii a cenu pro veřejnost, proto si myslíme, že je povinností Jockey Clubu i nás jako pořadatele ho uspořádat a jeho termín dodržet," řekl ředitel chuchelského závodiště Petr Drahoš. Závodiště ve Velké Chuchli je pod vodou a není jisté, jestli se ještě letos otevře. Po srpnových povodních před 11 lety byla dráha otevřena až další rok na jaře.

O konání derby na podzim proto pořadatelé ani neuvažovali a dohodli se na přesunu do Mostu. "Je tam k dispozici prakticky jediná dráha kvality, jaké si derby zaslouží, a může zde startovat šestnáct koní jako v Chuchli," řekl Drahoš a děkoval Mostu za vstřícnost. "Závodiště je krásné a pro diváky to může být zážitek," dodal.

Závod pro tříleté koně, který se poprvé konal v roce 1921 a je druhým dílem Trojkoruny, se poběží na 2400 metrů a s dotací 2,5 milionu korun. České derby se dosud běželo mimo chuchelskou dráhu jen jednou. V roce 1995 byla důvodem insolvence a závod se uskutečnil v Karlových Varech. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.