ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Před 25 lety Váňa doufal, že si vítězství ve Velké někdy zopakuje

Velikost textu:

Praha - Zítra to bude pětadvacet let, co Josef Váňa vyhrál poprvé Velkou pardubickou. Přestože už tehdy přemýšlel nad tím, že by s dostihy skončil, i čtvrtstoletí poté bude nestor slavného závodu znovu stát na startu a usilovat už o svoje deváté vítězství.

přehrát video
Váňa 25 let po prvním triumfu

"Myslím si, že je to vyvrcholení kariéry. V současné době jsem plný sil a chtěl bych si to vítězství ještě zopakovat," řekl Váňa po dojetí dostihu 4. října 1987. Pro představu – v tomto roce byl na státní návštěvě v Československé socialistické republice generální tajemník Ústředního výboru komunistické strany Sovětského svazu Michail Gorbačov a Milouš Jakeš se stal generálním tajemníkem Komunistické strany Československa.

Kdo by v té době tušil, že Váňa za další čtvrtstoletí vyhraje Velkou pardubickou ještě sedmkrát a stane se legendou českých dostihů. "Vyhrát Velkou pardubickou je obrovský cíl. Já jsem tehdy měl svůj cíl splněný a nenapadlo by mě, že to vyhraju ještě tolikrát. V dnešní době si považuju už jen toho, že můžu na koni jezdit. Kdybych nevyhrál, život půjde dál," skromně podotkl Váňa téměř na den přesně 25 let poté.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.