Diamantová liga 2024

Česká dráhová cyklistika veze z ME další bronz, vybojoval jej Hochmann

Praha - Už druhou medaili z mistrovství Evropy vezou čeští dráhoví cyklisté. Po úspěchu Tomáše Bábka slaví zisk bronzové medaile i Jiří Hochmann.

Dráhoví cyklisté vezou druhý cenný kov, bronz získal Hochmann

Na třetí místo Tomáše Bábka z kilometru s pevným startem dnes navázal Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodě. Českého reprezentanta předčili jen vítězný Švýcar Loic Perizzolo a Christos Volikakis z Řecka.

Sprinteři Tomáš Bábek, Jiří Janošek a Robin Wagner skončili sedmí v týmové soutěži při triumfu Poláků. Jarmila Machačová obsadila 11. místo ve scratchi, v němž titul získala Ausrine Trebaiteová z Litvy.

Ve stíhacím závodě družstev české kvarteto Kohout, Kraus, Pietrula, Vendolský nestačilo na žádného ze třinácti soupeřů, zlatou medaili získali Francouzi.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Paříži

Muži

Stíhací závod družstev - finále: Francie (Denis, Ermenault, Maitre, Thomas) 3:57,594 - Itálie 3:58,871, o 3. místo: Velká Británie - Nizozemsko dostiženo, ...v kvalifikaci 14. ČR (Kohout, Kraus, Pietrula, Vendolský) 4:13,08.

Týmový sprint - finále: Polsko (Bielecki, Kuczyňski, Rudyk) 43,211 - Velká Británie - 43,398, o 3. místo: Německo 43,083 - Francie 43,546, ...v kvalifikaci 7. ČR (Bábek, Janošek, Wagner) 44,666.

Vyřazovací závod: 1. Perizzolo (Švýc.), 2. Volikakis (Řec.), 3. J. Hochmann (ČR).

Ženy

Stíhací závod družstev - finále: Itálie (Balsamová, Guderzová, Frapportiová, Valsecchiová) 4:22,314 - Polsko 4:27,845,
o 3. místo: Velká Británie 4:26,744 - Francie 4:33,427.

Týmový sprint - finále: Rusko (Šmelevová, Vojnovová) 33,356 - Španělsko 33,425
o 3. místo: Litva 33,871 - Nizozemsko 33,955.

Scratch: 1. Trebaiteová (Lit.), 2. Barkerová (Brit.), 3. Wildová (Niz.), ...11. Machačová (ČR).