Paralympijský magazín

Nash zahájila sezonu desátou příčkou, Cinkovi se nedařilo

Cairns (Austrálie) - Desátou příčku obsadila v zahajovacím podniku Světového poháru v cross country Kateřina Nash. Méně se dařilo Ondřeji Cinkovi, který skončil až na konci čtvrté desítky pořadí.

Kateřina Nash
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Nash zaostala o téměř tři a půl minuty za vítěznou Annikou Langvadovou z Dánska, jež zahájila pohárový seriál tak, jak ten loňský ve Val di Sole zakončila. Při absenci mistryně světa Pauline Ferrandové-Prévotové z Francie i úřadující vítězky SP Jolandy Neffové ze Švýcarska vyhrála před jinou Švýcarkou Lindou Indergandovou, třetí skončila domácí bikerka Rebecca Hendersonová. Karla Štěpánová přijela 37. s mankem skoro jedenáct minut.

Také závod mužů, v kterém po zlomenině ruky chyběl olympijský šampion Jaroslav Kulhavý, vyhrál vítěz srpnového finále minulého ročníku v Itálii. Mistr světa a obhájce celkového prvenství v SP Nino Schurter ze Švýcarska triumfoval před francouzskou dvojicí Maxime Marotte, Julien Absalon. Jediný Čech na startu Cink dorazil do cíle třicetikilometrového závodu se ztrátou pět a půl minuty.

V závodě mužů do 23 let obsadil Jan Vastl patnácté místo, zvítězil Novozélanďan Samuel Gaze.

Úvodní závod Světového poháru v cross country na horských kolech v Cairns (Austrálie):

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:27:44, 2. Marotte -3, 3. Absalon (oba Fr.) -27, 4. Flückiger -39, 5. Vogel -47, 6. Forster (všichni Švýc.) -52, ...38. Cink -5:30.

Ženy: 1. Langvadová (Dán.) 1:28:41, 2. Indergandová (Švýc.) -10, 3. Hendersonová (Austr.) -52, 4. Pendrelová (Kan.) -1:14, 5. Spitzová -1:24, 6. Grobertová (obě Něm.) -1:31, ...10. Nash -3:23, 37. Štěpánová -10:57.

Muži do 23 let: 1. Gaze (N. Zél.) 1:17:40, 2. Seigle -1, 3. Carod (oba Fr.) -1, ...15. Vastl -4:23.

Ženy do 23 let: 1. Courtneyová (USA) 1:15:21.