ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Na MS boxerů jedou jen Chládek a Bilík

Velikost textu:

Praha – Místo původně plánovaných šesti se na nadcházejícím světovém šampionátu boxerů představí jen dva Češi, a to Zdeněk Chládek a Robert Bilík. V kazašském Almaty tak navážou na svůj start na předešlém šampionátu v Baku, na kterém Chládek postoupil do 3. kola. MS bude první akcí, na které budou amatéři boxovat bez helem.

Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek

"Původně jsme plánovali, že na mistrovství bude startovat šest boxerů, ale nakonec zůstali jen dva. Čtyři z různých důvodů vypadli," řekl reprezentační trenér Vasilij Larionov.

Jako poslední tým opustil Daniel Táborský, který absolvoval i závěrečné sparingy v Německu. "Ještě není tak zkušený a je brzy, aby na takové akci startoval. Šance, že by uspěl, není moc velká," uvedl Larionov.

Právě trénink se zástupci dalších devíti zemí v německém Hennefu na přelomu září a října bylo důležitou součástí přípravy. "Byla tam řada medailistů z mistrovství světa a olympijských her. Například Chládek sparoval s úřadujícím mistrem světa Lopesem z Brazílie a Bilík se stříbrným medailistou z olympiády Britem Evansem. A oba si vedli dobře," podotkl reprezentační kouč.

Před odletem do Kazachstánu věřil, že Chládek i Bilík jsou připraveni dobře a mají formu. "Vše proběhlo na sto procent a jsou i zdravotně v pořádku," pochvaloval si Larionov.

Poprvé bez helem

Mezinárodní boxerská asociace AIBA se snaží amatérský box zatraktivnit a zápas bez helem má naznačovat cestu. Funkcionáři navíc usilují o to, aby na olympijských hrách v Riu de Janeiro mohli startovat i profesionálové.

Boxeři si musejí dávat větší pozor i na menší zranění. "Zranění bude určitě více. Pozor si všichni musí dát hlavně na nárazy hlav, kdy hrozí roztržení obočí," podotkl Larionov. Upravovat se musí i taktika a styl. "Je potřeba si dát pozor na technickou stránku. Boxovat aktivněji a údery musí být přesnější," řekl Larionov.

Změny ale schvaluje. "Box bude atraktivnější. AIBA již také přestala používat označení amatérský box. Šampionát je označován jako otevřené mistrovství světa," dodal Larionov.

Nominace:

Zdeněk Chládek (do 64 kg), Robert Bilík (do 69 kg).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.