ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Kličko chce zlato z Ria, na olympiádě ale startovat nemůže

Velikost textu:

Going (Rakousko) – Vladimír Kličko patří mezi neúspěšnější profesionální boxery všech dob, na sklonku kariéry by však Ukrajinec rád navázal na své dvacet let staré zlato z olympiády v Atlantě. Kličko však nesplňuje hned několik podmínek, které umožňují účast profesionálů pod pěti kruhy. 

Vladimir Kličko s Jeanem-Markem Mormeckem
Vladimir Kličko s Jeanem-Markem Mormeckem

"Je to můj sen zúčastnit se olympijských her v Riu a vyhrát tam. Byl to také náš společný sen se zesnulým trenérem Emanuelem Stewardem a doufám, že ho budu moci naplnit," uvedl sedmatřicetiletý Kličko při setkání s novináři v rakouském Goingu, kde se připravuje na květnový duel o mistrovský pás proti italskému vyzyvateli Francesku Pianetovi.

Mladší z bratrů Kličků startoval v roce 1996 na hrách v Atlantě a ve váze nad 91 kg získal zlatou medaili. Od té doby působí v profesionálním ringu. Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) sice pro Rio upravila pravidla, která start profesionálů pod pěti kruhy umožňují, Kličko však nesplňuje hned několik důležitých podmínek.

Her se budou moci zúčastnit pouze boxeři do 40 let a tuto hranici před Riem Kličko o více než čtyři měsíce překročí. Počet odboxovaných profesionálních zápasů je omezen na patnáct a Kličko už má nyní na kontě 62 duelů. Navíc by slavný Ukrajinec musel absolvovat kvalifikaci, kvůli které by mimo jiné rok nemohl boxovat v profesionálním ringu za jeho vlastní agenturu KMG. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.