ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Šlesingr skončil v letním biatlonu v Novém Městě druhý

Velikost textu:
aktualizováno 29. 8. 2010 19:34

Nové Město na Moravě - Michal Šlesingr skončil na Poháru IBU v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě druhý ve stíhacím závodu. Ten se přitom až do poslední ze čtyř střeleckých položek odehrával v jeho režii, pak ale vedení převzal bezchybně střílející Rakušan Fridrich Pinter a první místo udržel až do cíle. Na sobotní druhé místo ze sprintu navázal dalším úspěchem mladý Lukáš Kristejn, který dnes doběhl třetí. Na čtvrté pozici skončil Ondřej Moravec, až pátá příčka patřila favorizovanému Christophu Sumannovi z Rakouska.

Český biatlonista Michal Šlesingr
Český biatlonista Michal Šlesingr
Otevřít galerii
 • Český biatlonista Michal Šlesingr autor: Luboš Pavlíček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rakouský biatlonista Fridrich Pinter autor: Luboš Pavlíček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1904/190390.jpg?1283099748

Šlesingr se trápil v běhu i při střelbě. "Vůbec to nebyla ta pohoda jako ve sprintu. Během střelby jsem pak nemohl v klidu stát, nohy jsem měl úplně rozklepané," řekl. "Připadal jsem si jako střelecký začátečník. Fridrich byl dnes jednoduše lepší," dodal na adresu rakouského vítěze.

Závod žen na 10 km vyhrála stylem start-cíl Tina Bachmannová z Německa. Gabriela Soukalová bojovala až do závěrečné položky o třetí místo, ale nakonec prohrála se zkušenou Polkou Agnieszkou Cylovou. "S výkony jsem spokojená, přestože s běžeckou formou jsem se tady nepotkala. Mrzí mě poslední rána, ta se musí dávat. Stála mě bronz," uvedla talentovaná biatlonistka z Jablonce nad Nisou.

přehrát video
V Novém Městě na Moravě se českým biatlonistům dařilo
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.