ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Evropský rekordman Bousquet vyhrál na ME kraulovou padesátku

Velikost textu:

Budapešť - Vítězem plaveckého sprintu se na mistrovství Evropy v Budapešti stal Francouz Frédérick Bousquet. Finále kraulové padesátky dnes evropský rekordman vyhrál v čase 21,49 sekundy, kterým o dvě desetiny porazil stříbrného Švéda Stefana Nystranda. Další titul si pak Bousquet připsal jako člen vítězné polohové štafety Francie.

Frederick Bousquet
Frederick Bousquet

Kraulovou padesátku žen pro sebe rozhodla s podobným náskokem Švédka Therese Alshammarová a získala na ME druhé zlato. Nejkratší prsařské trati suverénně dominovala favorizovaná Ruska Julija Jefimovová, která zvítězila bezmála o vteřinu.

Maďarští fanoušci slavili nejprve dvojnásobný triumf motýlkářek, za vítěznou Katinkou Hosszuovou si pro stříbro z dvoustovky doplavala Zsuzsanna Jakabosová. Stejně potom dopadla i dlouhá polohovka, kterou vyhrál László Cseh před Davidem Verrasztem.

Čeští plavci neměli v závěrečném finálovém bloku zastoupení, nejlepším výsledkem na ME tak zůstalo sedmé místo Simony Baumrtové na znakařské dvoustovce. Do finále postoupila ještě Barbora Závadová, osmá v polohovém závodu na 400 metrů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.