ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

ME ve vodním slalomu – zlato pro české deblkanoisty za závod hlídek

Velikost textu:

Bratislava - Čeští deblkanoisté ve složení Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň a Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem vyhráli závod hlídek na mistrovství Evropy vodních slalomářů. Za českými deblkanoisty byli druzí o 3,67 sekundy Poláci a třetí skončili Britové. Slovenští favorité rovněž netrefili jednu z branek a byli na chvostu pořadí pátí. Šampionát letos hostí bratislavské Čunovo.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek
Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek
Otevřít galerii
 • Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/360/35924.jpg?1218624211
 • Čeští deblkanoisté zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/953/95212.jpg?1245946264

Na medaili dosáhli z řad českých vodáků také kanoisté Stanislav Ježek, Jan Mašek a Michal Jáně, kteří skončili druzí za vítěznými domácími favority ze Slovenska. Naopak drahé kovy těsně unikly kajakářům Vavřinci Hradilkovi, Luboši Hilgertovi a Vítu Přindišovi, kteří skončili v konkurenci sedmi týmů čtvrtí o 1,06 sekundy za třetími domácími Slováky. Závod kajakářů vyhráli Poláci před Němci a Slovenskem.

Nedařilo se ani českým kajakářkám Štěpánce Hilgertové, Ireně Pavelkové a Marii Řihoškové, které dostaly penalizaci 50 sekund za neprojetí branky a obsadily poslední pátou pozici. Mezi kajakářkami zvítězily Němky před Polkami a Slovenskem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.