ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Jachtařka Fenclová skončila celkově druhá ve světovém poháru

Velikost textu:

Weymouth (Británie) - Česká jachtařka Veronika Fenclová obsadila druhé místo v konečném hodnocení Světového poháru olympijské třídy Laser Radial. Stříbro si zajistila pátým místem v závěrečném sedmém dílu seriálu, který dnes skončil v britském Weymouthu. Na stejném místě se za dva roky uskuteční i olympijská regata. Závěrečný závod i celé finále vyhrála s devadesáti body Nizozemka Marit Bouwmeesterová.

Veronika Fenclová
Veronika Fenclová
Otevřít galerii
 • Veronika Fenclová autor: Jakub Kozelský, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Veronika Fenclová a Michael Maier autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Fenclové chybělo na vítěznou Bouwmeesterovou šest bodů. "Celkový výsledek je odraz toho, že Veronika jezdí velmi stabilně. Nevyhrává, ale vždycky je vepředu, přičemž skoro nikdo jiný tohle neumí," okomentoval výhru trenér Jakub Kozelský. "Čtyři jachtařky bojovaly do konce o stupně vítězů a jsem nadšený, že Veronika zůstala na pódiu a má dvojku."

Světový jachtařský pohár se počítá druhou sezonou a Fenclová před rokem obsadila čtvrté místo, když ve finále přišla o bronz.

Závod ve Weymouthu byl i jednou z mnoha důležitých zkoušek olympijského revíru pro Londýn 2012. "Povzbuzením páté místo je, ale výsledek tohoto závodu nemá přímý vztah k olympiádě, protože svěťák jezdí devadesát lodí a olympiádu třicet," řekl Kozelský. "Chceme tady hodně trénovat, aby si Veronika na podmínky zvykla," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.