ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Finále ME bude bez českých znakařek

Velikost textu:

Budapešť - Simona Baumrtová ani Alžběta Řehořková se na mistrovství Evropy v Budapešti neprobojovaly do finále znakařské padesátky. Baumrtová doplavala v semifinále jedenáctá, Řehořková obsadila šestnácté místo. Titul z prestižní kraulové stovky obhájil Francouz Alain Bernard. Ten v těsném souboji porazil stříbrného Rusa Jevgenije Lagunova o pouhé tři setiny sekundy, třetímu Williamu Meynardovi chybělo ke zlatu jen sedm setin.

Plavání
Plavání
Otevřít galerii
 • Plavání autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Francouzský plavec Alain Bernard autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Osmnáctiletá Baumrtová se v semifinále nejkratší znakařské trati zlepšila na 29,17 sekundy, ale k finálové účasti by potřebovala zrychlit ještě o 22 setin. Řehořková nedokázala zopakovat čas 29,58 z dopoledních rozplaveb a zařadila se na poslední místo semifinálové šestnáctky.

Francouzské plavání dominovalo kromě kraulové stovky i v další disciplíně: svou druhou zlatou medaili v Budapešti získal vytrvalec Sébastien Rouault. Ten po triumfu na 1 500 metrů volný způsob vyhrál i osmistovku, na níž ve finiši jasně předčil německého soupeře Christiana Kubusche.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.