ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Znakařce Baumrtové chybělo do finále ME šest setin sekundy

Velikost textu:

Budapešť - Jan Šefl ani Simona Baumrtová se na plaveckém mistrovství Evropy v Budapešti do finále neprobojovali. Baumrtové chybělo na 100 metrů prsa k postupu pouhých šest setin sekundy, o něž zaostala za osmým místem, Šefl skončil v semifinále motýlkářské dvoustovky dvanáctý. Ve finále nejdelší kraulařské trati 1500 metrů se schylovalo k velkému překvapení, ale dlouho vedoucí Pal Joensen z Faerských ostrovů nedokázal v závěru odolat zrychlení Francouze Sébastiena Rouaulta.

Plavání
Plavání
Otevřít galerii
 • Plavání autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Simona Baumrtová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/955/95443.jpg?1246039271

Baumrtová po sedmé příčce z dvojnásobné trati dnes sahala po dalším postupu do finále ME, ale nestačil jí ani čas 1:01,78, kterým zaostala jen o 22 setin za svým loňským českým rekordem. Šestnáctiletá Nizozemka Sharon Rouwendaalová dohmátla o šest setin dříve a přivlastnila si poslední postupové místo.

Šefl postoupil z rozplaveb motýlkářské dvoustovky devátým časem 1:59,17, ale v odpoledním semifinále jej nedokázal zopakovat. Za finálovou účastí nakonec zaostal o půl sekundy.

V závodu na 200 metrů volný způsob si po stříbru z dvojnásobné trati spravil titulem chuť Paul Biedermann z Německa, který na loňském mistrovství světa předčil i fenomenálního Michaela Phelpse.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.