ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

České derby vyhrála šestnáctiletá Slovenka Rossak s Talgadem

Velikost textu:

Praha – České derby vyhrála šestnáctiletá slovenská jezdkyně působící v Panamě María Magdalena Rossak s jedním z favoritů Talgadem. V prestižním dostihu v pražské Velké Chuchli zvítězila žena teprve podruhé v historii. Druhý v dostihu dotovaném částkou 2,5 milionu korun skončil se ztrátou tří délek Ulan s Jakubem Pavlíčkem a třetí byl Miracle Match s Filipem Minaříkem.

Maria Magdalena Rossak s koněm Talgadem se raduje z vítězství v jubilejním 90. ročníku Českého derby
Maria Magdalena Rossak s koněm Talgadem se raduje z vítězství v jubilejním 90. ročníku Českého derby
Otevřít galerii
 • Maria Magdalena Rossak s koněm Talgadem se raduje z vítězství v jubilejním 90. ročníku Českého derby autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1764/176333.jpg?1277649240
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: zekom.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/419/41828.jpg?1221812458

Svěřenec trenéra Filipa Neuberga Talgado se zpočátku v dostihu na 2400 metrů držel na posledním místě, ale postupně se posouval dopředu a v cílové rovince jasně triumfoval. "To byl náš plán, už minulý dostih takhle běžel a vyšlo to," řekla po doběhu mladičká jezdkyně.

Talgado vyhrál v rekordním čase 2:28,46, kterým překonal o více než sekundu výkony klisny Ohne Sorge z roku 2003. Magdaleně Rossak svěřil koně britského původu jeho majitel a otec jezdkyně. Navzdory pochybnostem z okolí se mu tento tah dokonale vyplatil. "Kůň je skvělý. Díky všem, kteří mi dali tu šanci," prohlásila Rossak.

přehrát video
České derby vyhrála Rossak

Jedinou ženou, která před ní vyhrála derby, byla v roce 1972 Miloslava Hermansdorferová. "Ti, co nás kritizovali, si teď mohou udělat hodnocení," řekl Peter Rossak. "Odsuzovali nás, že dáváme šestnáctileté děvče na koně, ale my jsme jí věřili, protože víme, že jezdí dobře. Šla si za svým snem a tvrdě pracovala, aby se do derby dostala. Nebylo to jen tak," uvedla matka jezdkyně Drahomíra.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.