ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Johnson vede golfové US Open, Woods dotahuje

Velikost textu:

Pebble Beach (USA) – Dustin Johnson vede golfové US Open. Jeho náskok je před závěrečným dnem ale pouze minimální, ve třetím kole se do hry o vítězství vrátila světová jednička Tiger Woods, která ztrácí na Johnsona pět ran. Dvě rány potom přebývají vůči Woodsovi jeho největšímu rivalovi Philu Mickelsonovi. Woods se dostal na průběžné třetí místo díky úspěšnému třetímu kolu, na které mu stačilo 66 ran podobně jako Johnsonovi.

Americké golfové US Open
Americké golfové US Open
Otevřít galerii
 • Americké golfové US Open autor: Charlie Riedel, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1744/174390.jpg?1276947310
 • Tiger Woods autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1269/126877.jpg?1259571034

V Pebble Beach vyhrál Tiger Woods, již třikrát zvítězil. V sobotním kole naznačil, že mu není cizí myšlenka na čtvrtý triumf. Zahrál v něm celkem osm birdie, první tři sice vynuloval stejným počtem bogey, ale pět ve druhé devítce znamenalo skok v pořadí nahoru o více než dvacet míst. Mickelson, který kraloval druhému kolu, se naopak zhoršil o sedm ran a klesl na šesté místo. Hned za ním se drží Alex Čejka, přestože třetí kolo s výsledkem +3 bylo jeho nejhorší na turnaji.

Na US Open nevyhrál evropský golfista už čtyřicet let, ale teď jsou v první desítce hned tři Evropané. Graeme McDowell ze Severního Irska je dokonce druhý a na čtvrtém místě figuruje téměř neznámý Francouz Gregory Havret. Dělí se o ně s dvojnásobným vítězem US Open z devadesátých let Erniem Elsem z Jihoafrické republiky. Největší evropská hvězda Brit Lee Westwood dnes zahrál pět ran nad par a ztratil šanci na dobré umístění.

Johnson měl vynikající závěr, na posledních dvou jamkách zahrál birdie a při svém teprve třetím startu na US Open sahá po životním úspěchu. Loni skončil čtyřicátý, ale na hřišti v Pebble Beach se mu tradičně daří. Vyhrál tady oba předchozí turnaje PGA Tour.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.