Frintová pokračuje ve skvělých výkonech. Na SP v čínském Wej-chaj doběhla čtvrtá

Nadprůměrnou formou se aktuálně pyšní triatlonistka Vendula Frintová. Na Světovém poháru v čínském Wej-chaj totiž skončila čtvrtá, od bronzu ji dělila více než minuta. V mužské kategorii závod nedokončil Jan Čelůstka. Z vítězství se radovali Švýcarka Julie Derronová a Portugalec Joao Silva.

Vendula Frintová
zdroj: Česká triatlonová asociace

Frintová, která před měsícem obhájila vítězství v závodě Světového poháru v Karlových Varech, přidala další vynikající výsledek hlavně díky tradičně skvělému běhu. Po plavání v zálivu Halfmoon Bay byla ve Žlutém moři šestnáctá se ztrátou 17 sekund na čelo, po cyklistické části jí patřila patnáctá příčka s odstupem téměř tři a půl minuty na nejlepší.

Závěrečný běh na 10 kilometrů však zvládla ve druhém nejlepším čase 35:30. Rychleji zaběhla desítku jen vítězná Derronová (35:27). Před Frintovou skončily ještě Španělka Maria Casillasová Garcíová a Italka Verena Steinhauserová.