MČR Prostějov

V Račicích uspěl Petr Fuksa, na ME do 23 let si vyjel bronz na kilometru

Kanoista Petr Fuksa získal na mistrovství Evropy v Račicích v kategorii do 23 let bronz na kilometrové trati. Další tři cenné kovy přidali do sbírky české výpravy junioři.

Martin a Petr Fuksovi
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Kanoista Jiří Minařík se ziskem stříbra na trati 1000 metrů postaral o zatím nejhodnotnější medaili. Další dva juniorské bronzy vybojovali na kilometru kajakáři Tomáš Sobíšek a Barbora Galádová.

Fuksa vybojoval první velkou mezinárodní medaili. "Je to zatím můj největší úspěch. Znamená to pro mě strašně moc. Byl jsem třetí, mám pořád chuť se zlepšovat a budu se snažit, aby to jednou byla i ta zlatá," uvedl.

Těsně za stupni vítězů skončila juniorská deblkanoe, Vojtěch Nováček a Martin Večerka obsadili čtvrté místo. Poslední posádka v dnešním finálovém programu, deblkajak Vilém Kukačka, Jan Vorel, obsadila v kategorii třiadvacítek osmé místo.

Na ME do 23 let v Račicích se českým kanoistům náramně dařilo

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice v Račicích: