ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Jachtařka Kozelská Fenclová nebude pokračovat v kariéře

Velikost textu:

Svou kariéru ukončila přední česká jachtařka Veronika Kozelská Fenclová. Sedmatřicetiletá závodnice, která se dvakrát zúčastnila olympijských her, se chce věnovat rodině. 

Veronika Kozelská Fenclová
Veronika Kozelská Fenclová

"V současné situaci není možné zvládnout oboje dohromady. Manžel je úspěšný trenér a tráví spoustu času v zahraničí na tréninku a závodech. Příští rok nejsem schopna z časových důvodů absolvovat smysluplnou sezonu, a tak jsem se rozhodla skončit s vrcholovým jachtingem a uvolnit místo někomu jinému," uvedla Kozelská Fenclová.

Členkou české reprezentace byla bezmála dvacet let. Od roku 2004 závodila ve třídě Laser Radial, ve které obsadila na olympiádě v Londýně 2012 deváté místo a předloni v Riu de Janeiro byla dvanáctá.

V srpnu jí po letošním návratu na vodu po mateřské těsně uniklo účastnické místo pro Hry v Tokiu 2020. Na mistrovství světa v Aarhusu byla třicátá a v redukovaném pořadí jí k postupu scházely dvě pozice.

V roce 2011 byla Kozelská Fenclová čtvrtá na mistrovství světa i mistrovství Evropy. Ocenění Jachtař roku získala v letech 2009, 2010, 2011, 2012, 2014 a 2016.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.