ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
Sportovní střelba

Tomečkovi těsně uniklo místo pro olympiádu, na MS skončil pátý

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2018 13:02

Jakub Tomeček obsadil na mistrovství světa ve sportovní střelbě páté místo ve skeetu. Od zisku účastnického místa pro olympijské hry v Tokiu 2020 jej dělila jediná pozice. V závěrečném dnu šampionátu v Koreji se sedmadvacetiletý brokař postaral o nejlepší český výsledek mezi seniory, z nichž byl jediným finalistou.

Střelec Jakub Tomeček
Střelec Jakub Tomeček

Na MS se v každé finálové disciplíně rozdávaly čtyři takzvané olympijské kvótaplacy. Kvalifikace do Tokia bude pro evropské střelce pokračovat v soutěžích Světového poháru v příštím roce.

Do bojů o medaile Tomeček postoupil z druhého místa v kvalifikaci, ve které se dopustil jediné chyby. Ze šestice finalistů ale vypadl jako druhý v pořadí, poté co se poslední ranou a celkově třetí chybou ve finále připravil o účast v rozstřelu o pokračování v soutěži.

"Hodně si cením výsledku ze základní části závodu, 124 (terčů) je pecka a vzhledem k počasí mě to těší o to víc," poukázal Tomeček na podmínky. Celá soutěž se totiž odehrála v dešti.

Skeetař Jakub Tomeček
Skeetař Jakub Tomeček

"Bohužel ve finále jsem měl smůlu na jeden dvojstřel. Já ale nic nevzdávám a příští sezonu se vrátím silnější a lepší, abych mohl svoji kvótu pro Tokio získat na některém z dalších závodů," dodal bronzový medailista z mistrovství Evropy z roku 2011. Právě v Bělehradu si tehdy zajistil účast na OH a v Londýně pak skončil devatenáctý.

Už čtvrtý titul mistra světa získal Američan Vincent Hancock. Dvojnásobný olympijský vítěz trefil v kvalifikaci všech 125 asfaltových terčů a světový rekord vyrovnal i ve finále, kde minul jediný z šedesáti.

Dva zásahy dělily od rozstřelu o účast ve finále Tomáše Nýdrleho a stačilo mu to až na 30. místo. Soutěž nevyšla loňskému nečekanému mistru Evropy Miloši Slavíčkovi, kterého celkem 13 chyb v dvoudenní kvalifikaci srazilo na konec deváté desítky pořadí.

Český tým na MS vybojoval tři medaile, všechny zásluhou juniorů. K týmovému titulu mladých skeetařů (Daniel Korčák, Jaroslav Lang, Richard Klika) a bronzu pistolářky Anny Dědové přidali třetí místo Matěj Rampula, Lukáš Skoumal a Antonín Tupý v soutěži družstev v neolympijské disciplíně standardní pistole. Nejlepší z českého tria Rampula obsadil sedmé místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.