pondělí 24. září 2018 Jaromír

Paralympijští plavci sbírali medaile na ME v Dublinu

Čeští plavci sbírali úspěchy na mistrovství Evropy paralympiků v Dublinu v prsařských disciplínách. Největším překvapením byla medaile dvaadvacetileté Dominiky Míčkové.

Handicapovaní plavci vezou z ME 5 medailí

Předzvěstí dobré formy Míčkové už byl osobní rekord z rozplaveb. Ve finále na padesátimetrové trati pak nestačila v kategorii SB 3 pouze na Italku Arjolu Trimiovou.

Další stříbro přidala Vendula Dušková. Na stovce si vynahradila zklamání z čtyřnásobné trati, kde dohmátla čtvrtá. Na obrátce rodačka z Karlových Varů plavala na třetí pozici a skvělým finišem se v kategorii SB7 vypracovala na druhé místo.

Pro medaili si doplaval i jeden z nejzkušenějších plavců české výpravy Petr Andrýsek, který startoval už na paralympijských hrách v Athénách v roce 2004. Po čtyřleté pauze se do bazénu vrátil a na prsařské stovce tu skončil bronzový.

Zdroj: ČT sport