ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Moderní pětibojaři Grycz s Vlachem jsou juniorskými mistry světa ve štafetě

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2018 19:45

Česká škola moderního pětiboje může vyhlížet světlou budoucnost. Na juniorském mistrovství světa v Kladně triumfovali ve štafetě Marek Grycz s Martinem Vlachem a získali zlaté medaile. V mezinárodní konkurenci nenašli přemožitele a ve finiši předčili druhé Korejce a třetí Italy. Pro Českou republiku vybojovali první světový titul mezi juniory od roku 2007 a celkově pátý.

Marek Grycz (vlevo) a Martin Vlach
Marek Grycz (vlevo) a Martin Vlach

Grycz už vloni na MSJ v Székesfehérváru vybojoval světové stříbro a stal se juniorským mistrem Evropy, Vlach byl tehdy v Barceloně třetí. Nyní navázali na společné stříbrné medaile ze štafetových závodů na loňském a předloňském evropském šampionátu. Druzí tam skončili i v závodě tříčlenných družstev.

"Je to skvělé, s Markem jsme měli několik stříbrných medailí. Konečně jsme to juniorské prokletí prolomili a vystoupili na nejvyšší příčku," radoval se Vlach. "Fantastické. První juniorský titul mistra světa, navíc v Česku, před domácím publikem. O to je to krásnější," doplnil Grycz.

přehrát video
Junioři Grycz s Vlachem slaví světové zlato v moderním pětiboji

Česká dvojice na kladenském Sletišti ovládla šermířskou část, předtím si oba zaplavali osobní rekordy. Parkur nevyšel Gryczovi, ale v závěrečné kombinaci běhu a střelby se domácí naděje propracovaly ze třetího místa do čela. Grycz předběhl Itala a Vlach pak po poslední střelbě nechal za sebou i vedoucího Korejce.

"Martin je velmi rychlý. Věřil jsem, že ho doběhne," řekl Grycz. "Myslel jsem, že ho doběhnu dřív. Ze začátku jsem se soustředil víc na něj a nehlídal jsem mířidla, jak jsem měl. Na začátku druhého úseku jsem viděl, jak tuhne. Tu šanci už jsem si vzít nenechal," dodal Vlach.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.