ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Předseda MOV Bach: Musíme mít jistotu, že sportovci na Hrách budou čistí

Velikost textu:

Přísný výběr ruských olympioniků má dle předsedy Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha zajistit "čisté" Hry v Pchjongčchangu bez negativních překvapení po jejich skončení. V Rusku vzbudily v minulých dnech značnou nelibost informace, že komise MOV neumožnila startovat v Jižní Koreji například biatlonistovi Antonu Šipulinovi, lyžaři Sergeji Usťugovovi nebo hvězdnému rychlobruslaři Viktoru Anovi.

Předseda MOV Thomas Bach
Předseda MOV Thomas Bach

Bach uvedl, že přijatá opatření nemají za cíl Rusko ponížit. "Ale musíme mít jistotu, bez nejmenších pochybností a stínu podezření, že sportovci na Hrách budou čistí," dodal.

Německý funkcionář připustil, že v rozhodování komise mohl hrát roli i fakt, zda byl dotyčný sportovec uveden na seznamu moskevské antidopingové laboratoře. Ta ve státem organizovaném dopingovém programu v Rusku umožňovala výměnu pozitivních vzorků za čisté.

Kvůli dopingovým podvodům na minulých zimních olympijských hrách před čtyřmi roky v Soči ruský tým do Pchjongčchangu nesmí, vybraní účastníci však mohou bojovat o olympijské medaile jako nezávislí.

Komise MOV v minulém týdnu zúžila původní ruský seznam z 500 sportovců na 389, jména ani důvod jejich vyřazení ovšem neuvedla. Konkrétněji se nevyjádřil ani Bach.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.