ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
MČR v bleskovém šachu

Tituly z mistrovství v bleskovém šachu putují k Jirovskému a Sikorové

Velikost textu:

Novými mistry republiky v bleskovém šachu se v Praze stali Miloš Jirovský a Olga Sikorová. Zatímco pro Jirovského šlo o zopakování osm let starého titulu, Sikorová zvítězila už počtvrté.

přehrát video
Domácími šampiony v bleskovém šachu jsou Jirkovský a Sikorová

Jirovský jako jediný prošel patnáctikolovým turnajem bez porážky a v partiích s tříminutovým limitem získal dvanáct bodů. V pomocném hodnocení pak těsně předstihl Petra Michalíka, který nedávno vybojoval bronz na mistrovství Evropy v Katovicích.

"Hrálo se mi dobře. V podstatě až na poslední kolo, kde jsem byl výrazně ohrožen, pro mě zbývajících čtrnáct kol bylo vzpomínkou na staré časy. Žádný problém se nestal, spíš si myslím, že jsem tam pár půlbodů nechal," líčil Jirovský.

Na domácím šampionátu si Michalík vybral slabší chvilku, když ho černými figurami porazil šestnáctiletý Thai Dai Van Nguyen, nejmladší velmistr v dějinách českého šachu. Třetí skončil s půlbodovou ztrátou Vlastimil Babula.

Na turnaji chyběli obhájce titulu Viktor Láznička, který hrál na mistrovství světa v Rijádu, i nejlepší český šachista David Navara. Osminásobný vítěz dal přednost exhibičnímu zápasu s největším talentem současného šachu, jímž je Číňan Wej I.

Konečné pořadí mistrovství ČR v bleskovém šachu v Praze:

Muži: 1. M. Jirovský (Polabiny) 12, 2. Michalík (Unichess) 12, 3. Babula (Novoborský ŠK) 11,5.

Ženy: 1. Sikorová (Třinec) 10,5, 2. Rodshteinová (Turnov) 10,5, 3. Havlíková (Unichess) 10. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.