ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita
ME v krátkém bazénu

Zpět do země zaslíbené. Optimálně se ale necítím, říká před ME v Dánsku Baumrtová

Velikost textu:

Na Dánsko má Simona Baumrtová skvělé vzpomínky. Před čtyřmi roky v Herningu na mistrovství Evropy v krátkém bazénu zářila a z vody vylovila hned čtyři medaile. Českou znakařku proto těší, že se šampionát starého kontinentu opět koná v severské zemi, kde to zná i díky tréninkovým kempům. Zároveň ale přiznává, že v optimální pohodě není. Nechce si tak dávat přehnané cíle.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

Baumrtová před čtyřmi lety v Herningu získala zlato na padesátce, stříbrné medaile na stovce a dvoustovce a bronz jako členka smíšené štafety na 4x50 metrů. Pro šestadvacetiletou plavkyni to byly zatím poslední medaile z velkých akcí.

"Zase nechci, aby se to projevilo tak, že zase jedu do Dánska a že musím získat tohle, tohle. Dánsko je určitě příjemnější než Izrael, je to blíž," poznamenala Baumrtová na dnešní tiskové konferenci.

Ze šampionátu v izraelské Netanji před dvěma lety odjížděla zklamaná ze dvou pátých a šestého místa. Ve finále totiž nedokázala zopakovat časy z rozplaveb a semifinále, které by stačily na medaili. "Až moc jsem tu medaili chtěla," vzpomínala.

Bylo to impulzem, aby se více věnovala mentální stránce přípravy. "Je hrozně těžký přeprat svou mysl a svoje myšlení. To je velký boj. Ty moje plavecké výsledky tomu nepomáhaly. Vždycky mě to koplo zpátky," vyprávěla.

přehrát video
Baumrtová: Na šampionátu chci být spokojená s každým svým výkonem

Na loňské olympiádě v Riu ji trápily zdravotní problémy, ale v této sezoně je jako znovuzrozená. Na světovém šampionátu v Budapešti na stovce v semifinále vylepšila vlastní český rekord na stovce a skončila sedmá.

"Mistrovství světa byl asi můj nejpovedenější závod v průběhu kariéry. Po třech letech, kdy jsem nebyla spokojená, jsem se dokázala vrátit," řekla.

Na podzim nezávodila tolik jako obvykle. Kvůli kurzu fyzioterapie vynechala tradiční sprinterské závody v Plzni, viróza ji nepustila na Velkou cenu Brna. "Zkusili jsme simulovat závody v tréninku. Pak jsem si hodně tréninkově odplavala mistrovství republiky, kde jsem plavala hodně disciplín," řekla Baumrtová.

Před šampionátem v Kodani sama na sebe neklade tlak výsledkových očekávání. "Nechávám tomu volný průběh, protože se necítím úplně optimálně. Pocity v tréninku ale nejsou úplně vypovídající k pocitům v závodě," řekla.

Šampionát v Kodani se koná od 13. do 17. prosince.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.