ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Němec Lange překonal traťový rekord a vyhrál havajského Ironmana

Velikost textu:

Vítězem legendárního Ironmana na Havaji se stal poprvé v kariéře Němec Patrick Lange a triumf okořenil novým traťovým rekordem. Mistrovství světa na tratích dlouhých 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a maratonského běhu zvládl za osm hodin, jednu minutu a 40 sekund. Závod žen vyhrála už potřetí za sebou třicetiletá Švýcarka Daniela Ryfová, po loňském rekordním čase 8:46:46 byla tentokrát v sobotu o čtyři minuty pomalejší (8:50:47).

přehrát video
Havajského Ironmana vyhrál v rekordním čase Němec Lange

Před rokem získal jednatřicetiletý Lange na Havaji bronz a letos navázal na předchozí triumfy svých krajanů Jana Frodena a Sebastiana Kienleho. Frodeno při útoku na vítězný hattrick odpadl i kvůli bolestem zad a do cíle doběhl s více než hodinovou ztrátou.

"Nemůžu to pořád pobrat, přemáhají mě slzy. O tomhle jsem snil. Energie všech těch diváků okolo je neuvěřitelná. Chtěl jsem to vzdát, neměl jsem dobré nohy a připadal jsem si, jako by mě někdo praštil baseballovou pálkou pod kolena, ale věděl jsem, že krize přijde. Pocity se střídají jako na horské dráze," řekl Lange.

Dosavadní rekordní čas Australana Craiga Alexandera z roku 2011 (8:03:56) překonal o více než dvě minuty. Přitom až teprve pět kilometrů před cílem běhu předstihl Kanaďana Lionela Sanderse, ten nakonec zaostal o zhruba dvě a půl minuty. Třetí skončil Brit David McNamee.

Na startu Ironmana bylo zhruba 2400 účastníků z 66 zemí, mezi profesionály nikdo z Čechů. V ostatních kategoriích byl nejlepší Petr Soukup, jenž časem 9:05:04 skončil druhý mezi závodníky 30–34 let.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.