ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

KVÍZ: Jak dobře znáte Velkou pardubickou?

Velikost textu:

Už zítra pozná Velká pardubická svého 127. vítěze. V našem kvízu si můžete otestovat své znalosti historie i součastnosti tohoto slavného dostihu.

Zdroj: ČT sport

Vyzkoušejte si, co víte o Velké pardubické

Jezdci budou mít v letošní Velké pardubické znovu možnost po pádu z koně nasednout a pokračovat v dostihu. Které dvojici se zatím jako poslední podařilo i po pádu Velkou pardubickou vyhrát?

Kurz Velké pardubické vede částečně po trávě a částečně oranicí, která je pro koně mnohem náročnější. Jak velkou část dnes tvoří právě oranice z 6900 metrů dlouhého dostihu?

Slavné Velké národní v Liverpoolu se zúčastnilo i několik českých koní, kteří dokázali vyhrát Velkou pardubickou. Jen jeden z nich ovšem anglický dostih dokončil. Kdo to byl?

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán, který letos v srpnu zemřel, byl vnukem dalšího legendárního koně, který dokázal Velkou pardubickou vyhrát hned třikrát. Kdo to byl?

Naposledy do se do listiny vítězů Velké pardubické zapsal kůň trénující v zahraničí v roce 1995. Kdo to byl?

Ve své době nejlepší překážkový žokej světa Richard Dunwoody se Velké pardubické účastnil dvakrát. Při prvním startu v roce 1996 skončil druhý v sedle It’s a Snipa. Jak skončila jeho druhá pardubická jízda v roce 1998, tentokrát v sedle Risk of Thundera?

V kurzu Velké pardubické jsou i tři vodní překážky. Víte, v jakém jsou zařazeny pořadí?

Martina Růžičková se loni díky Charme Lookovi stala druhou ženou v historii, která dokázala připravit vítěze Velké pardubické. Tou první byla Lenka Horáková, která trénovala:

Kolikrát vyslal legendární startér Jiří Šindler svým pokynem "Go!" koně a jezdce na trať Velké pardubické?

Od kterého roku vysílá Československá (respektive Česká) televize přímý přenos Velké pardubické?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.