ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Česko má prvního zástupce ve Sportovní komisi EBU, zvolen byl Vladimír Drbohlav

Velikost textu:

Vedoucí zahraničních operací ČT sport Vladimír Drbohlav byl zvolen do Sportovní komise Evropské vysílatelské unie (EBU), významného orgánu, který sdružuje veřejnoprávní média z třiapadesáti zemí. Komise odpovídá za koordinaci sportovního vysílání, nákup práv na významné sportovní akce i stanovení norem produkce sportovních televizních přenosů.

přehrát video
Česká televize má poprvé zástupce ve vysílací unii

"S kolegy ze sportu EBU spolupracuji po desetiletí, ještě v době Intervize díky tomu získávala tehdejší Československá televize kvalitní a aktuální příspěvky pro sportovní zpravodajství. I po vstupu České televize do EBU byly panevropské sportovní smlouvy stěžejními prvky v přípravě dlouhodobých vysílacích plánů," říká Drbohlav.

"V současné digitální éře doprovázejí technologické inovace také výrazné proměny trhu a veřejnoprávní vysílatelé musí čelit zcela novým výzvám. Spolupráce médií veřejné služby je nezbytnou podmínkou," doplňuje Drbohlav, historicky první zástupce České televize ve Sportovní komisi. Mandát platí pro následující dva roky.

"Zvolení zástupce České televize do Sportovní komise potvrzuje naši silnou pozici mezi sportovními vysílateli. EBU tradičně vysoce oceňuje kvalitu ztvárnění přenosů z akcí na území České republiky a vnímá Českou televizi jako důležitého a aktivního člena," prohlásil výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Svoji pozici v rámci Evropské vysílací unie upevnila Česká televize už v prosinci loňského roku, kdy byl generální ředitel Petr Dvořák podruhé zvolen do nejvyššího vedení této organizace. Obhájil tak post, který pro Českou televizi získal v roce 2014, kdy se stal po šestnácti letech prvním zástupcem ČT, jenž ve vedení EBU zasedl. V červnu letošního roku pak obhájil funkci viceprezidenta Televizní komise programový ředitel Milan Fridrich.

Evropská vysílatelská unie v tuto chvíli sdružuje 73 aktivních členů z 56 zemí. Přidruženy jsou k ní další desítky společností ze zemí celého světa.

Zdroj: Česká televize

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.