ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
MS VE VESLOVÁNÍ

Trojice českých lodí o medaile na MS nepojede, v semifinále skončily shodně čtvrté

Velikost textu:
aktualizováno 28. 9. 2017 19:48

Ani jedna z českých posádek, která zasáhla do čtvrtečního programu mistrovství světa ve veslování, se do bojů o medaile nedostala. Jak čtyřka lehkých vah Jan Hájek, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč, tak dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil i dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek obsadily v semifinálových jízdách čtvrté místo a pojedou tak o umístění na 7. až 12. místě ve finále B.

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic
Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic

Párová čtyřka s veslovodem Hájkem jela na čtvrté pozici od prvního mezičasu a její odstup od třetího místa, které znamenalo postup do finále A, se stále zvětšoval. Nakonec čeští veslaři za třetími Japonci zaostali o více než čtyři sekundy.

"Byla to zatím naše nejlepší jízda, ale i tak to na soupeře nestačilo. Nejezdí se nám tu tak dobře jako na Světovém poháru v Lucernu. Natrénováno máme dobře, může to být i změnou lodě. S tím už ale nic neuděláme," uvedl Kopáč. V pátek chtějí veslaři zabojovat o sedmé místo. "To není k zahození," dodal.

Podobně na tom byli i Vraštil se Šimánkem, kteří byli na pětistovce pátí, poté se posunuli na čtvrté místo, na němž projeli i cílem. Na třetí Belgičany Nielse van Zandwegheho a Tima Bryse nakonec ztratili bezmála tři sekundy.

"Nestydíme se. Bojovali jsme od začátku do konce. Celý závod v kontaktu s Belgičany, ale na konci už na zrychlení nebylo. Belgičani na rozdíl od nás ještě zrychlení našli. Ještě si ale zazávodíme o 7. místo," uvedl Vraštil.

přehrát video
Veslaři na postup do finále MS nedosáhli, všichni dojeli čtvrtí

Helešic s Podrazilem začali pomaleji, ještě v polovině trati byli šestí, poté předjeli americkou a běloruskou dvojici, ale na postupovou pozici do A finále se již probojovat nedokázali. V sobotu je tak stejně jako dvojskif lehkých vah čeká start ve finále B. Párová čtyřka lehkých vah absolvuje poslední jízdu na MS v pátek.

V takzvaném semifinále C/D se představil skifař lehkých vah Jan Cincibuch, který dojel třetí. Čeká jej tak ještě start ve finále C a boj o 13. místo.

V pátek budou o postup do finále usilovat skifaři Ondřej Synek, Lucie Žabová a dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.