ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Synek začal mistrovství světa, jak se na obhájce sluší, vyhrál rozjížďku

Velikost textu:

Suverénně vstoupil skifař Ondřej Synek do mistrovství světa v americké Sarasotě. Obhájce titulu, který na Floridě usiluje už o pátý titul, vyhrál úvodní rozjížďku a druhého Thibauta Verhoevena z Francie porazil o více než jedenáct sekund. Bez problémů tak postoupil do středečního čtvrtfinále.

České sportovní úspěchy v roce 2016
České sportovní úspěchy v roce 2016

Čtvrtfinálová jízda čeká i skifaře lehkých vah Jana Cincibucha, který byl v rozjížďce třetí. Letošní evropský šampion v kategorii do 23 let si bezpečně kontroloval postupovou pozici za vítězným Novozélanďanem Matthewem Dunhamem a Norem Kristofferem Brunem.  

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil pojede opravu. V rozjížďce o dvě postupová místa do semifinále skončila česká posádka pátá. Zvítězili Novozélanďané Thomas Murray a James Hunter před Brity Tomem Jefferym a Thomasem Georgem, za nimiž Helešic s Podrazilem zaostali o dvanáct sekund.  

Opravná jízda v úterý čeká i dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek, který skončil třetí. Přímo do semifinále postoupili jen nejrychlejší Poláci Milosz Jankowski a Jerzy Kowalski, Češi projeli cílem o více než jedenáct sekund později.  

Zbývající tři české posádky, které na MS startují, vstoupí do programu v pondělí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.